Про проблеми викладання патофізіології на XVI Читаннях ім. В.В.Підвисоцького

18-19 травня 2017 року на базі Одеського національного медичного університету було проведено науково-практичну конференцію "XVI Читання ім. В.В. Підвисоцького", якою відзначено 160-річчя з дня народження видатного вітчизняного вченого.

У програмі Читань, до організації яких було залучено Наукове товариство патофізіологів України, важливе місце посідали проблеми викладання патологічної фізіології у вищих медичних навчальних закладах.

На пленарному засіданні з доповіддю "Перспективи викладання патофізіології з огляду на її фундаментальну роль у протокольній, персоніфікованій і трансляційній медицині" виступив віце-президент Товариства, завідувач кафедри фізіології і патофізіології Сумського державного університету, проф. О.В. Атаман (проглянути тези доповіді і презентацію).

Відбувся круглий стіл "Задачі патофізіології в навчальному процесі у зв'язку з інтеграцією у світовий простір", у якому взяли участь Президент Товариства проф. А.І. Гоженко, завідувачі і представники кафедр патофізіології медичних вишів України проф. Р.С. Вастьянов (Одеса), проф. Н.М. Кононенко (Харків, Національний фармацевтичний університет), проф. О.В. Ніколаєва (Харків, Національний медичний університет), проф. Н.А. Рикало (Вінниця), д.м.н. І.Ю. Багмут (Харків, Медична академія післядипломної освіти), доц. Ю.В. Козлова (Дніпро).

Учасники круглого столу одностайно підтримали пропозицію А.І. Гоженка розпочати широке обговорення на кафедрах патофізіології проблеми адаптації навчальних курсів нашої дисципліни до сучасних викликів медичної науки і медичної практики. Підсумки такого обговорення і відповідні пропозиції слід винести на розгляд чергового Пленуму НТПУ (Полтава, 2018) і за його підсумками підготувати звернення в МОЗ України щодо шляхів вдосконалення викладання дисципліни на різних рівнях підготовки лікарів і науковців.