Щиро вітаємо з ювілеєм Аллу Іллівну Березнякову!

22 січня 2018 року виповнилося 80 років професору кафедри патологічної фізіології Національного фармацевтичного університету України (м. Харків), доктору медичних наук, заслуженому діячу науки і техніки України Аллі Іллівні Березняковій.

Алла Іллівна народилася в м. Наманган (Узбекистан), закінчила з відзнакою лікувальний факультет Харківського державного медичного інституту (1961) та аспірантуру на кафедрі очних хвороб (1971–1973). Працювала асистентом цієї ж кафедри (1973–1976), а пізніше асистентом (1976–1977) і доцентом (1978–1981) кафедри фармакології Харківського державного медичного інституту. З 1982 по 2009 рік була завідувачем кафедри патологічної фізіології Національного фармацевтичного університету.

У 1973 році захистила кандидатську дисертацію на тему "Супрахоріоїальні іньєкції кортикостероїдів у комплексній терапії тяжких форм увеїтів", а в 1984 році – докторську дисертацію "Фармакологічне вивчення нестероїдних протизапальних засобів залежно від органної локалізації запалення". Основний напрям наукової діяльності – патогенетична корекція запалення різної локалізації.

За період наукової діяльності підготувала 11 докторів і 35 кандидатів наук. Має понад 300 наукових робіт, 55 патентів України, понад 100 авторських свідоцтв на винаходи.

Алла Іллівна має вагомі здобутки на ниві педагогічної діяльності: вона є автором і співавтором п'яти підручників і трьох посібників з патофізіології.

Будучи почесним членом Правління Наукового товариства патофізіологів України, Алла Іллівна активно бере участь у діяльності цієї громадської організації, у підготовці і проведенні усіх її заходів.

Щиро вітаємо Аллу Іллівну з ювілеєм і зичимо їй міцного здоров'я та нових звершень на теренах науково-педагогічної діяльності!