Патофізіологічна спільнота України вітає Миколу Васильовича Кришталя з ювілеєм!

15 грудня 2017 року виповнилося 70 років завідувачу кафедри патофізіології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, члену правління Наукового товариства патофізіологів України, професору, доктору медичних наук Миколі Васильовичу Кришталю.

Микола Васильович народився в с. Корнін Попельнянського району Житомирської області, закінчив із золотою медаллю середню школу в м. Чернівці, а в 1972 році – з відзнакою Чернівецький медичний інститут. З 1972 року по 1974-ий навчався в аспірантурі при кафедрі гістології, а з 1974 року по 1984-ий працював на посаді асистента цієї ж кафедри. У 1985 році був переведений на посаду асистента кафедри патологічної фізіології Чернівецького медичного інституту.

У 1976 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю „Гістологія” на тему: „М-холінергічна регуляція глюкокортикоїдної функції кори наднирників”.

З 1990 року по 1994 рік у зв’язку з переїздом до м. Києва та обранням за конкурсом працював на посадах старшого наукового співробітника та провідного наукового співробітника лабораторії патології клітини НДІ епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В. Громашевського МОЗ України, де вивчав патогенез нефропатій при інфекційних ендотоксикозах і продовжував роботу над докторською дисертацією.

З 1993 року працював асистентом кафедри патофізіології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця за сумісництвом, а в 1994 році обраний за конкурсом на посаду доцента згаданої кафедри. У 1995 році захистив докторську дисертацію за спеціальністю „Патологічна фізіологія” на тему: „Нейро-гуморальна регуляція компенсаторних реакцій нирок при метаболічному ацидозі”. У 2003 році М.В. Кришталя обрано за конкурсом на посаду професора кафедри патологічної фізіології згаданого вишу. У 2005 році йому присвоєно вчене звання професора цієї кафедри. З 2009 року вчений обіймає посаду завідувача кафедри патофізіології НМУ імені О.О. Богомольця.

Наукові роботи М.В. Кришталя присвячені вивченню механізмів нервової регуляції глюкокортикоїдної функції кори наднирників та нейро-гормональної регуляції компенсаторних реакцій нирок при ацидозі й ендотоксикозі; проблемам патогенезу порушень вуглеводного, білкового та водно-електролітного обміну і функції нирок під час змін кислотно-основного стану; проблемам впливу дифтерійного екзотоксикозу на еластолітичні системи крові й аортальні стінки.

М.В. Кришталь є автором близько 200 наукових праць і публікацій з методики викладання патологічної фізіології. Під його редакцією вийшло кілька видань підручника з патофізіології для студентів вищих медичних навчальних закладів України.

Щиро вітаємо Миколу Васильовича з ювілеєм і зичимо йому міцного здоров'я та нових звершень на ниві науково-педагогічної діяльності!